M.I.C.E Nedir?

Açılımında Meetings, Incentives, Conferences, Exhibitions kelimelerine ulaştığımız MICE, ülkemizde daha çok kongre turizmi olarak biliniyor. Türkçe'ye çevrildiğinde MICE'nin tanımı; toplantılar, teşvik etkinlikleri, konferanslar ve fuarların birlikte organize edildiği bir terim anlamı ifade ediyor. Bazı kaynaklarda kısaca toplantı endüstrisi olarak da isimlendiriliyor.

MICE etkinlikleri günümüzde farklı şirketler ve organizasyon firmaları tarafından fazlasıyla ilgi gören bir alan. Yeni ürün tanıtımları yani lansmanlar, konferanslar, basın toplantıları, şirketlerin faaliyetlerini açıklayan organizasyonlar, eğitim içerikli yapılan etkinlikler, motivasyon artırıcı toplantılar MICE organizasyonları tanımına dahil ediliyor.

MICE Turları Neleri Kapsar?

Meetings yani toplantılar farklı grupların bir araya geldikleri konferanslar, finansal seminerler ve benzeri organizasyonlar MICE turlarını kapsıyor. Kelime ve tanımlar bazında ilerlersek;

Incentives yani teşvik etkinlikleri çalışanların motivasyonunu artırma, elde ettikleri başarılardan dolayı ödüllendirmek için planlanan organizasyonlar anlamına geliyor.

Conferences yani konferanslar için Dünya Mimarlık Konferansı gibi akademik amaçlarla planlanan organizasyonları örnek verebiliriz.

Exhibitions yani fuarlar ise genellikle kültürel ve spor aktiviteleri çerçevesinde düzenlenen sergi veya fuarları içeriyor. Kısacası birçok farklı etkinliği biri arada gerçekleştiren MICE turizm sektörü açısından tamamen yenilikçi bir bakış açısına sahip.

MICE ile ilgili tüm sorularınızı ve isteklerinizi mice@aysatur.com.tr e-posta adresimize yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

#Mice #Organizasyon #Toplantı #Konferans

Türkçe English Nederland