Prag Geziniz İçin Bilgiler

Güneşli günlerin en çok yakıştığı şehirlerden biri olan Prag, ilkbaharın altın sarısıyla daha da güzelleşiyor, insanı neşeye boğuyor. Geçmişteki adı -Türkçe’de en uzun kelime olarak hafızalarımızda yer edinen- Çekoslavakya olan ve günümüzde Çek Cumhuriyeti olarak bilinen ülkenin bu prenses başkentinin müdavimi çok.

Konaklama ve Ulaşım

Türkiye’den Prag’a direkt uçuş bulunuyor ve yolculuk yaklaşık 2.5 saat sürüyor. Prag havalimanından şehir merkezine otobüs ile gidebilirsiniz. Çek Cumhuriyeti’nin para birimi Çek Korunası (CZK). Türkiye’den Euro yapıp gelirseniz paranızı yerel para birimine çevirmek çok daha kolay olacaktır. Konaklamak için Praha 1 bölgesini tercih edebilirsiniz. Burası şehrin merkezi sayılıyor ve tüm turistik aktivitelerin kalbi burada yer alıyor. Üstelik pek çok yere yürüyerek ulaşmanız için burası ideal bir bölge.

Nerelere Gidilir?

Staromestske Namesti (Old Town): Prag’ın dillere destan Astronomik Saat ve Tyn Kilisesi burada yer alıyor. Prag Kalesi: Kale bölgesi oldukça geniş bir alana yayılıyor. Burada St. Vitus Katedrali, St. George’s Bazilikası, Old Royal Palace ve Golden Lane yer alıyor. Karluv Most(Charles Bridge): Prag’ın sembolü, fotoğrafların can damarı olan Charles Köprüsü, hem sunduğu manzara hem de üzerinde yer alan birbirinden güzel heykelleriyle gönülleri fethediyor. Kafka Müzesi:Kafka ve Prag ilişkisini, Prag’ın yazarın hayatına ve eserlerine olan etkisini, Kafka’nın el yazısıyla yazdığı notları ve yazar hakkında her şeyi tüm detaylarıyla bu müzede bulabilirsiniz. John Lennon Wall:Günümüzde oldukça ilgi çeken bir yer olan duvarın önünde pek çok sokak müzisyeni gerek John Lennon şarkılarını gerekse değişik pek çok parça çalıyor. Josefov(Jewish Qurter): Avrupa’nın en eski sinagogu olan Old New Sinagog ve Pinkas Sinagog’u burada yer alıyor.Dancing House: Prag’ın en ilgi çeken modern yapısı Dancing House, dans eden bir kadın ve bir erkeği simgeliyor diyebiliriz. Strahov Manastırı: Strahov Manastırı 12.yüzyılda yapılmış ve içinde Basilica Of Assumption Of Our Lady, Strahov Kütüphanesi ve Resim Galerisi bulunuyor. Özellikle kütüphane muhteşem. Buradaki şehir manzarası ise efsane!

#Prag #Gezi #Tur #Uçak Bileti

Türkçe English Nederland