Yunanistan Kapı Vizesi Hakkında Bilgiler

Yunanistan kapı vizesi, Yunanistan ve Türkiye arasındaki turizm açısından büyük bir önem taşımaktadır. Yapılan anlaşmalara göre Türkiye’den Yunanistan adalarına gitmek isteyen Bordo Pasaport sahibi T.C. vatandaşları, adalara giriş yapabilmektedir. T.C. Bordo pasaport sahiplerinin yanında Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya vatandaşları da Yunanistan kapı vizesi uygulamasından faydalanabilmektedir.

Türk vatandaşları, Yunanistan’ın; Rodos, Kos, Midilli, Meis, Samos, Sakız adaları için 7(yedi) iş günü önceden başvuru yaparak kapı vizesi alabilirler. Kapı vizesi 2019 Ekim başına kadar devam edecektir.

Yunanistan Kapı Vizesi Gerekli Evraklar

Pasaport fotokopisi (Önemli not: Pasaportunda K.K.T.C. vize damgası bulunan kişilere vize verilmemektedir.), 2 adet biyometrik fotoğraf, Son 3 aylık bakiyesi bulunan banka hesap dökümü, Satın alınmış feribot bileti, Otel rezervasyonu, Kimlik fotokopisi ve Yunanistan kapı vizesi başvuru formu.

Yunanistan Kapı Vizesi Ücreti

Yunanistan kapı vizesi ücreti konsolosluk harç bedeli ve seyahat acentesi ücretlerini içerir. Detaylı bilgi için iletişim iletişim bilgilerimize buradan erişebilirsiniz.

Önemli bilgi:Yunanistan kapı vizesi ile bahsedilen adalar dışında başka bir Yunan adasına veya Yunanistan’ın kara topraklarına giriş yapılmasına izin verilemez.

#Yunanistan #Vize #Yunanistankapıvizesi #Yunanadaları #Aysatur

Türkçe English Nederland